Obnovení neúspěšné exekuce - zabavení, exekuce starobního důchodu důchodce

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi nařízena exekuce, která již byla jednou zrušena z dúvodú mé nemajetnosti a insolventnosti. Dostal jsem o tom písemné oznámení. Teď byla opět naŕízena na múj starobní dúchod.
Tedy ptám se je to v souladě se zákonem.
Děkuji pěkně za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že je to skutečně možné, neboť původní exekucí na Váš majetek nebyla vymáhaná pohledávka vymožena. Exekuce byla zastavena pro Vaši nemajetnost. Nyní, když oprávněný zjistil, že pobíráte důchod (máte příjem, ze kterého by bylo možné provádět srážky) podal opět návrh na nařízení exekuce na Váš majetek. Jiná situace by byla v případě, kdyby předchozí exekuce byla zrušena, neboť by vymáhaná pohledávka včetně příslušenství, nákladů exekuce a odměny exekutora byla zcela vymožena. Kdyby došlo k opětovnému nařízení exekuce na Váš majetek bylo by možné exekuci na Váš majetek zastavit. Jen dodávám, že pokud jste něco v průběhu prvé exekuce uhradil a v novém návrhu by tato částka nebyla zohledněna, budete muset kontaktovat exekutora, s tím, že jste část pohledávky již uhradil a o této skutečnosti mu zaslat i doklady. Exekutor potom exekuci ohledně této částky zastaví, neboť již byla uhrazena.