Odpojení elektřiny pro dluh u elektrárny - soudní rozhodnutí o insolvenci a povinnosti majetkového vyrovnání

1 odpověď

Dobrý den,
mám rozhodnutí soudu, dluhy mám vyrovnat majetkovým vyrovnání. Mám odpojenou elektřinu žádala jsem o zapojení a bylo mi sděleno, že musím zaplatit dluh.
Zatím bydím v domku bez elektřiny, mužete mi poradit jak to mám vyřešit. Děkuju

Zdravím Vás, mám za to, že Vám elektřinu bohužel nepřipojí dříve než uhradíte dluh na elektřině. Pokud nemáte peníze bude asi nejlepší kdyby Vám na úhradu dluhu půjčil někdo z rodiny či přátel, popřípadě se zkuste s distributorskou společností dohodnout na splátkách s tím, že jste v insolvenci a Vás úpadek se řeší formou oddlužení a splátkovým kalendářem schváleným soudem. Rozhodnutí o povolení oddlužení se splátkovým kalendářem doneste k jednání se společností, která Vám dodává elektrickou energii.