Jak zjistit jestli mám někde exekuci nebo dluh?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat kde zjistím jestli mám někde dluh popř. jestli něco dlužím. Asi před třemi lety jsem nezaplatil fakturu. a furt se nikdo neozval ale mám, strach chci se to dozvědět co nejdřiv ale nevím jak.
Děkuju za odpověd.

Zdravím Vás, pokud víte, komu jste fakturu neuhradil bude nejlepší kontaktovat přímo věřitele. Pokud věřitele neznáte, můžete se obrátit s žádostí o výpis z centrální evidence exekucí na Exekutorskou komoru České republiky, která by Vám měla výpis z Centrální evidence za poplatek vyhotovit. Webové stránky komory jsou http://www.ekcr.cz Závěrem dodávám, že dlužíte-li na fakturu více než 3 roky po splatnosti a řádně si přebíráte poštu a pohledávka není vůči Vaší osobě soudně vymáhána jedná se již o promlčenou pohledávku. Kdyby po Vás tuto dlužnou částku někdo vymáhal můžete buď dlužnou částku uhradit a nebo vznést námitku promlčení.