Byt, dům, nemovitost v insolvenci (dlužník v oddlužení) - jak kupit nemovitost?

1 odpověď

Dobrý den,
Mám jeden dotaz. Ve vedlejší vesnici je insolvence na jeden rodinný dům. Měl bych zájem o jeho koupi, ale insolvenční správce, který to má na starosti se mnou nechce komunikovat.
Ten dům nebyl nikdy k nalezení na aukcích nebo dražbách. Ani když jsem ho zvenku obešel, tak nikde nic neviselo.
Já měl představu, že když se prodává takto dům že jde do dražby, aby věřitelé dostaly co nejvíce.
Když jsem se insolvečnímu správci dovolal naposledy tak mě řekl že se bude už podepisovat smlouva, ale jak je to možné když to nikde nebylo věřejně k nalezení?
Děkuji moc za odpověd Joska

Zdravím Vás, Váš dotaz se netýká exekuce, ale insolvence. Proto bude nejlepší, když se s tímto dotazem obrátíte přímo na kolegu, který má na starosti insolvence. Nicméně mám za to, že je možné prodat nemovitost v insolvenci bez aukce či dražby, a to v případě, kdy zájemce o koupi nemovitosti kontaktuje přímo insolvenčního správce, nemovitost se nechá ocenit a zájemce o koupi se s insolvenčním správcem dohodne na ceně a následně se uzavře kupní smlouva. Nicméně bude lepší když tento dotaz položíte přímo kolegovi, který řeší insolvence.