Exekuce na starobní důchod, exekutor zabavil i peníze z brigády na DPP - jak požádat o vrácení nezabavitelné částky?

3 odpovědi

Exekuce na starobní důchod, exekutor zabavil i peníze z brigády na DPP - jak požádat o vrácení nezabavitelné částky?

Zdravím Vás, příteli vždy musí zbýt nezabavitelné minimum, které se vypočte i v závislosti na tom, kolik lidí s ním žije ve společné domácnosti. Je otázkou, zda při výpočtu srážek z důchodu nepochybila správa sociálního zabezpečení nebo zaměstnavatel Vašeho přítele.

Děkuji za odpověď. Chtěla bych se ještě zeptat, zda může přijít exekutor do mého bytu. Přítel zde není přihlášený, občas se zde zdržuje. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, mám za to, že pokud bude exekutorem vydán exekuční příkaz k postižení movitých věcí povinného, půjde vykonavatel (zaměstnanec exekutora) primárně na adresu trvalého pobytu Vašeho přítele. Vás by navštívil jen v případě, že by se od někoho dozvěděl, že se u Vás Váš přítel zdržuje a je tedy předpoklad, že má u Vás přítel majetek podléhající zabavení. Jinak by k Vám exekutor přijít neměl.