Průběh exekuce - může dlužník uhradit dluh před výkonem exekuce srážkami z platu, mzdy, výplaty?

1 odpověď

Dobrý den,
nezaplacené školné bylo posláno k soudu. Nyní rozhodne soud o exekuci na plat a zašle zaměstnavateli nebo budu napřed informována jen já s tím upozorněním, že pokud do určitého data nezaplatím tak bude exekuce na plat?
Děkuji předem za odpověd. Hen.

Zdravím Vás, pokud bude nařízena exekuce na Váš majetek, tak Vám exekutor nejdříve zašle výzvu k dobrovolnému splnění povinnosti, kde bude celková částka vyčíslena. K dobrovolnému splnění povinnosti máte jako povinná lhůtu 30 dní ode dne doručení této výzvy. Pokud vše nezaplatíte a nedohodnete se s exekutorským úřadem, který vede exekuci na splátkách, bude přikročeno k exekuci. Pro úplnost uvádím, že exekutor může využít i více způsobů provedení exekuce na majetek povinného současně, aby dlužnou částku vymohl. Může se jednat nejen o exekuci srážkami ze mzdy, ale např. i exekuci přikázáním pohledávky z účtu povinného, exekuci prodejem movitých věcí (zabavení majetku), .