Promlčení exekuce po 10 letech (dluh nebyl vyrovnán)

1 odpověď

02/2005 byla exekučním soudem nařízena exekuce na mou osobu z důvodu dluhu u banky, pro nemajetnost jsem do dnešní doby nic neuhradíl a rovněž mi nebylo nic zabaveno exekutorem. Uplynulo 10 let může být exekuce promlčena?

Zdravím Vás, exekuce jako takové se nepromlčuje. Exekuci je možné pouze zastavit pro nemajetnost povinného. Desetiletou promlčecí dobu má oprávněný na to, aby podal návrh na nařízení exekuce (výkon rozhodnutí), pokud povinný sám dobrovolně nesplní povinnost mu uloženou pravomocným a vykonatelným exekučním titulem (nejčastěji soudním rozhodnutím).