Vyloučení vozidla z exekuce - exekutor automobil nevrátil, problém s včasným přepisem auta v polopřevodu

1 odpověď

Zakoupila jsem vozidlo, které jsem nestihla
přepsat, poté přišel exekutor a vozidlo vzal, neboť bylo psáno v polopřevodu na bývalého majitele. Teď mi jde o to, že jsem podala vylučovací žalobu, soud vozidlo vyloučil, ale exekutor vozidlo stále nevydal. Jak to bude s přepisem, když vozidlo dle nového zákona o převodu nestihnu přepsat, neboť stále vozidlo nemám zpět, skončila STK a do konce května 2015 mají
být vozidla v polopřevodu přepsána?
Děkuji

Zdravím Vás, exekutor zásadně nemusí vydávat zabavení věcí, nicméně v tomto případě by automobil dle soudního rozhodnutí ani zabaven být neměl. V tomto případě tedy bude nutné neprodleně kontaktovat příslušný exekutorský úřad, a to buď osobně a se všemi doklady k vozidlu, včetně upozornění na končící STK a dále zmiňte i skutečnost, že se zatím jedná o automobil v tzv. polopřevodu, což by do budoucna mohlo působit značné problémy a navíc pokud by vozidlo v termínu neprošlo STK bylo by je nutné ekologicky zlikvidovat, a to jako autovrak. Tento návrh můžete podat i písemně, ale musíte k němu přiložit veškeré listiny, které máte k dispozici, tj. od zabavení exekutorem po rozsudek soudu, osvědčení o STK a skutečnost, že se jedná o vozidlo v polopřevodu.