Pravidelně exekučně strhávané výživné - od kdy je zasíláno matce?

1 odpověď

Dobrý den,
1.4.2015 mi byl doručen dopis o schválení exekuce na dlužné alimenty. Bohužel nechápu jaký bude další postup? Kdy mohu očekávat dlužnou částku a jak bude uhrazena?
Pokud jsem zažádala o pravidelné strhávání alimentů z platu rodiče a dopis byl již zaslán i zaměstnavateli ve stejnou dobu jako mně tak kdy mohu očekávat první pravidelnou platbu výživného?

Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, to znamená, že bude prováděna exekuce na majetek rodiče, který má dluh na výživném (povinný). Povinnému je nejdříve doručena výzva k dobrovolnému splnění povinnosti. Pokud byl zaměstnavateli povinného je možné první splátku dlužného výživného očekávat v nejbližším výplatním termínu po doručení exekučního příkazu zaměstnavateli povinného. Popřípadě se můžete zeptat i exekutora nebo soudu, který exekuci na majetek povinného pro dlužné výživné provádí. Také by Vám to měli vysvětlit.