Může insolvenční správce převést peníze z účtu dlužníka na účet insolvenčního správce?

1 odpověď

Dobrý den,
potřebuju zjistit zda insolvenční správce může převést peníze z účtu bez vědomí majitele účtu, zda je k tomu oprávněn. Měla jsem za to, že majitele účtu nejdříve vyrozumí a ten peníze převede na jeho účet. To samé banka, může bez vědomí majitele zaslat peníze na účet insolvenčního správce.
Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, Váš dotaz se netýká přímo exekuce, bude lepší, když se s tímto dotazem obrátíte přímo na kolegu, který řeší insolvence. Nicméně dle mého názoru, je-li jakákoli osoba (fyzická, právnická) v insolvenčním návrhu (osobní bankrot - oddlužení, insolvenční řízení - konkurz, reorganizace, .) má insolvenční správce právo na to, aby vyplácel peníze z účtu osoby, která je v insolvenčním řízení. V případě fyzické osoby má tato osoba stanoven splátkový kalendář, zaměstnavatel této osoby ze mzdy osoby v oddlužení poukáže splátky insolvenčnímu správci, a ten tyto splátky následně rozděluje mezi jednotlivé přihlášené věřitele.