Neúspěšná exekuční dražba podílu nemovitosti - do bude následovat?

1 odpověď

Dobrý den,
můj otec vlastní spolu se svým bratrem nemovitost (otec 2/3 a bratr 1/3). Na bratra je uvalena spousta exekucí a v roce 2004 byla nemovitost i dána do dražby. Dražba nebyla úspěšná a od té doby se s nemovitostí nic neděje. Ráda bych se zeptala, jaký je další postup po takové neúspěšné dražbě - zda bude nějaká další nebo co následuje. Rádi bychom 1/3 odkoupili, ale dohoda s exekutorem asi nebude možná vzhledem k tomu, že je tam angažováno několik různých exekutorů. Dražba je tudíž asi jediná šance. Bohužel při té minulé to otec odmítl řešit a teď nevíme, jestli bude ještě nějaká šance.
Děkuji

Zdravím Vás, domnívám se, že neúspěšná dražba spoluvlastnického podílu Vašeho bratra se konala v roce 2014. Jelikož dražba byla bude se za nějakou dobu s největší pravděpodobností opakovat. Máte v zásadě dvě možnosti, buď jednat přímo s exekutorem, který nemovitost draží o odkoupení spoluvlastnického podílu Vašeho bratra, nebo vyčkat na další dražbu a tento podíl v dražbě odkoupit. To, že je na Vašeho bratra více exekucí je sice mírná komplikace, nicméně záleží i na tom, kolik exekutorů se rozhodlo pro exekuci nemovitosti, jsou totiž i jiné způsoby exekuce. Nicméně bude nejlepší v této věci jednat přímo s exekutorem, který dražbu nemovitosti nařídil. Mám za to, že je možné, že se dohodnete ještě před samotnou dražbou nemovitosti. Vašemu bratrovi tak hrozí, že z ceny spoluvlastnického podílu nebude mít nic, protože všechno bude poukázáno jednotlivým exekutorům, kteří vydali exekuční příkazy k prodeji nemovitosti.