Exekuce na manželku pro dluh s. r. o. zřízené manželem - problém s avalací bianko šeku

1 odpověď

2006 jsme čtyři společníci avalovali bianko šek na částku 2.000.000 Kč pro vlastní naši společnost s. r. o bez podpisů manželek, které o této skutečnosti nevěděly.
2008 došlo k prodeji spol. s. r. o. , šek bohužel zůstal v platnosti. Nový majitel odmítl ručení převzít, následně s. r. o v insolvenci, nyní exekuce na SJM na plnou dlužnou částku včetně všech poplatků na moji osobu a manželku.
Co zbývající ručitelé, jak je možné manželce postihnout i důchod a penzijní pojištění, když nic neručila?

Zdravím Vás, pokud jste v době podpisu bianco šeku neměli zúžené společné jmění manželů tak je bohužel exekucí postihnout nejen majetek povinného, ale i jeho manžela (manželky). Manželé povinných jsou vedlejšími účastníky řízení, tudíž může být postižen i jejich příjem či příjmy.