Zrušeni exekuce na plat, mzdu - kde a jak požádat? (exekuce pro pozdní placení výživného, alimentů)

1 odpověď

Mám exekuci na plat z důvodu nepravidelného placení výživného, alimentů.
Dá se nějak exekuce zrušit?
Jsem znovu ženatý a mam další dítě, změnil jsem zaměstnání a mam menší příjem strhává se mi 3500 Kč z platu, můj příjem je 12500.
Manželka je na mateřské s 3 měsíčním dítětem a má další 12 letou dceru.
Můžem žádat o snížení?
Jde zrušit exekuce na plat?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, exekuce srážkami ze mzdy je jeden z nejčastějších a nejméně bolestivějších způsobů exekuce upravených naším právním řádem. Pohledávka výživného je pohledávkou přednostní. Zde uvádím, že pokud Vám klesla mzda budou i srážky z ní nižší. Exekuci, a to jakoukoli je možné zrušit úhradou pohledávky, u exekuce výživného se obvykle ještě 3 - 4 měsíce čeká, zda povinný bude výživné na dítě platit řádně a včas a ve výši určené soudním rozhodnutím. Jediné co můžete v této věci udělat je podat návrh soudu na snížení výživného na dítě a tento návrh doložit změnami poměrů (další dítě, manželka na mateřské a nižší příjem). Obecně lze žádat o odklad exekuce dle § 54 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.), k návrhu přiložte nový mzdový výměr, rodný list dalšího dítěte a napište, že Vaše manželka je na mateřské dovolené. Nicméně mám za to, že tento návrh neuspěje, neboť máte mzdu a z ní jsou prováděny pravidelné srážky.