Žádost o vyloučení věcí z exekuce a vysoký poplatek za soudní řízení - jak předat věci exekutorovi?

1 odpověď

Dobrý den,
na základě exekuce jsem podala k soudu žádost o vyloučení věcí ze seznamu. Od soudu mě přišlo usnesení o povinnosti zaplacení poplatku soudu, který je však vyšší jak hodnota věcí jejichž vyškrtnutí žádám. Proto chci exekutorovi věci předat. Jakou formu to mám učinit?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, vezměte návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu zpět, řízení tak bude zastaveno a věci exekučně zabaveny. Pokud jsou však věci ve vlastnictví osoby odlišné od povinného je možné, aby Vám peníze na zaplacení soudního poplatku půjčil vlastník těchto věcí. Jsou to jeho věci a může k nim mít i určitý vztah.