Exekuce od penzijního fondu - nezaplacení jistiny do fondu

1 odpověď

Dobrý den,
v jakém případě může dojít k návrhu na exekuci ze strany penzijního fondu? V podmínkách při podepsání smlouvy není žádná zmínka o tom, že v případě nesplnění podmínek smlouvy dojde k možnosti vymáhání nějaké neexistující jistiny, je zde pouze zmínka o tom, že v případě, že klient nezaplatí po sobě 6 měsíců je smlouva vypovězena. Děkuji.

Zdravím Vás, v případě kdy nejsou hrazeny pravidelné platby je vždy možnost tyto platby soudně vymáhat po dlužníkovi, a to i v případě, že by smlouva byla věřitelem (penzijním fondem) vypovězena. Uzavřením smlouvy s penzijním fondem jste se zavázala k pravidelné úhradě částky uvedené ve smlouvě, když tato částka není hrazena, stáváte se dlužníkem penzijního fondu a tento po Vás může tyto peníze vymáhat soudně a v případě, že byste tuto částku neuhradila ani na základě pravomocného exekučního titulu (platební rozkaz, rozsudek, eventuálně i rozhodčí nález) může penzijní fond podat návrh na nařízení exekuce či na nucený výkon rozhodnutí. K výpovědi smlouvy pouze uvádím, že datum, kdy bude smlouva vypovězena má význam k určení konce doby, za kterou jste povinna hradit měsíční platby.