Darování nemovitosti dlužníkem a exekuce, osobní bankrot, insolvence - zneplatnění darování

1 odpověď

Krásný den.
Dovolují si Vás požádat o informací, jakým způsobem se lze bránit v případě hrozící žaloby pro určení neplatnosti převodu nemovitostí na mou osobu?
Nemovitost jsem získala v srpnu 2014 darem od svého bratra, neboť ji s naší matkou a mým synem užíváme k sezónnímu bydlení. Jde o rodinnou chatu, již byli původně vlastníky naše matka a zesnulý otec. V době převodu nemovitostí se bratr potýkal s dluhy, svou životní situaci nyní završuje žádosti o oddlužení (osobní bankrot).
Existují nějaké aspekty, které by soud mohl zohlednit, pro
vyloučení posouzení našeho převodu jako účelového darů v bratrův prospěch, v případě žaloby věřitelů?
Děkuji

Zdravím Vás, to vše záleží i na tom, jak bude sepsána konkrétní žaloba a co vše předcházelo darování nemovitosti, tj. , zda jste o situaci Vašeho bratra věděla. Bude to dobré řešit až Vám bude doručena žaloba, případně nebude od věci se poradit v této věci s advokátem.