Darování, prodej nemovitosti v rodině - hrozící exekuce nemovitosti

1 odpověď

Dobrý den.
Prosím o radu ohledně převodu nemovitostí v rodině z důvodů hrozící exekuce pro původního vlastníka.
Bratr zdědil rekreační chatu po smrti našeho otce s omezením vlastnického práva věčného břemene ve prospěch moji matky a mě. Stalo se 2005. 08/2014
došlo vzhledem k hrozícím exekucím k převodu nemovitostí na mě formou darovací
smlouvy, změna vlastníka je v KN zapsána v září 2014. Protože bratr tento rok
požádal se svou manželkou o oddlužení (svatba 2012), jejich žádost nyní čeká
na posouzení.
Je možné, že bych o nemovitost mohla přijít a
případně, zda mám možnost podniknout nějaké kroky, aby se tak nestalo. Výše
přiznaných dluhu bratra a jeho manželky činí 1.500.000 Kč, odhad zmiňované nemovitostí je 400.000 Kč.
Bratr se svou manželkou tuto skutečnost při předložení žádosti o oddlužení
nepřiznali.

Zdravím Vás, pokud jste od září 2014 vlastníkem nemovitosti neměla byste o nemovitost přijít. Exekuce hrozí Vašemu bratrovi a nikoli Vám. Mám za to, že Váš bratr s ohledem na skutečnost, že již není vlastníkem nemovitosti nemusel a ani neměl tuto skutečnost uvádět v návrhu na povolení oddlužení (osobní bankrot). Je možné, že by se mohl některý z věřitelů domáhat žalobou u soudu určení neplatnosti převodu nemovitosti na Vaši osobu.