Exekuce na dětský účet, rodič (matka, otec) má exekuci - hrozí zabavení peněz na dětském účtě?

1 odpověď

Dobrý den,
může exekutor sáhnout na dětský účet, kde jsem jako zákonný zástupce? Synovi jsou 3 roky a mě tam chodí přídavek a peníze že sociálních dávek. Děkuji.

Zdravím Vás, otázkou je co je myšleno pod pojmem "sáhnout na účet". Pokud je tímto pojmem myšleno provádět srážky z jiných příjmů (sociálních dávek, .), které jsou na tento účet poukazovány tak, ano. Peníze Vám totiž sráží na základě exekučního příkazu ten, kdo Vám tyto dávky přímo vyplácí. Pokud je tímto pojmem myšlena exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného (tzv. zablokování účtu), tak mám za to, že to by exekutor neměl, neboť účet je veden na jméno Vašeho syna jako majitele účtu a Váš malý syn v exekučním řízení nevystupuje jako povinný. Kdyby se jednalo o Váš účet tak by bylo možné provést exekuci i přikázáním pohledávky z účtu povinného.