Věřitel si nechává posílat dluh vymáhaný exekučně na cizí bankovní účet - je to v pořádku?

1 odpověď

Návrhem firmy "Z" zastoupené právníkem "B" s plnou mocí se exekuce na plat stala soudním rozhodnuím v roce 2003 platná, a to srážkami ze mzdy, platu směrem na účet v bance, který ale patří firmě onoho právníka jejímž jediným majitelem je právě onen právník, který onu firmu právně zastupoval.
Mohou mé peníze srážené z platu již 4 roky putovat na účet jiné firmy s jiným IČ?
Může firma (věřitel) používat bankovní účet jiné firmy pro příjímání peněz.
Soud ani účtárna nezkoumala správnost bankovního účtu uvedeného na soudním rozhodnutí.
Zjistila jsem tuto skutečnost, když jsem osobně chtěla peníze v hotovosti vložit na účet věřitele.
Děkuji za případnou odpověď.

Zdravím Vás, zde záleží i na jiných skutečnostech, který si v tuto chvíli není možné ověřit. Je totiž možné, že v průběhu let mohlo dojít ke změně názvu, nebo k převodu společnosti A oprávněného na společnost B (nová nástupnická společnost), poté by to bylo v pořádku. Ostatně by nebylo od věci se na tuto skutečnost zeptat buď advokáta, nebo soudního exekutora, který vede exekuci. Mám za to, že je-li vedena exekuce na majetek povinného tak povinný by měl finanční prostředky hradit na účet soudního exekutora a nikoli přímo oprávněnému. Exekutor peníze poukáže povinnému, pokud jsou uhrazeny náklady exekuce a částku, kterou povinný exekutorovi uhradí o tu poníží dlužnou částku, neboť tyto peníze byly vymoženy.