Posílání výživného přes účet exekutora - jak se vyhnout poplatku za tuto službu (4000 Kč)

1 odpověď

Po zaplacení dlužného výživného na dítě přes exekutora musím měsíčné výživné posílat matce dítěte přes účet exekutora, který si účtuje každý měsíc 4.000 Kč za tuto službu. Rád bych posílal výživné na účet matky. Jak mám postupovat?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zde bude asi nejlepší nahlédnout do exekučního titulu (rozsudku, který Vám ukládá hradit výživné, zda Vám nebylo soudem uloženo uhradit i zálohu na výživné splatné v budoucnu). Pokud tomu tak je, tak za předpokladu, že jste uhradil dluh na výživném, ale i tuto zálohu na výživné splatné v budoucnu, dále i náklady právního zastoupení oprávněného a náklady a odměnu exekutora, buď podat návrh na zastavení exekuce dle § 290 odst. 2 občanského soudního řádu. K návrhu je nutné doložit, že např. pracovní smlouvu a dále prohlásit, že budete dále řádně a včas hradit výživné. Rovněž by asi nebylo od věci zeptat se přímo exekutora, který vede exekuci, zda jste již dluh na výživném uhradil. Dále se můžete rovněž zkusit dohodnout s matkou dítěte, aby podala návrh na zastavení exekuce, neboť jste dluh na výživném zcela uhradil. Nicméně mám za to, že šanci na zastavení exekuce by zvýšilo i to, že byste na účet exekutora hradil řádně a včas běžné (nikoli) dlužné výživné, a to po dobu 3 - 4 měsíců.