Exekuce z roku 2006, 9 let stará exekuce - promlčení exekučního nároku

3 odpovědi

Dobrý den,
dnes 10.3.2015 mi přišla exekuce z roku 2006, mají právo vymáhat částku, která je od roku 2006? Děkuji.

Zdravím Vás, ano oprávněný má 10 let od právní mocu exekučního titulu na to, aby v případě, že povinný dobrovolně nesplní povinnost uloženou exekučním titulem vymáhal tuto pohledávku po povinném formou nuceného výkonu rozhodnutí (exekucí). V případě, že jste oprávněnému či jeho právnímu zástupci pohledávku uhradila zcela nebo částečně zašlete doklady o této skutečnosti spolu s návrhem na zastavení (částečné) zastavení exekuce dle § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) exekutorovi, který exekuci provádí. Dále můžete zkusit vyjednat s oprávněným za účasti exekutora například alespoň částečné odpuštění příslušenství pohledávky (úroků z prodlení).

Děkuji moc za ospovědˇ. Solichová

Nemáte zač, kdybyste cokoli potřebovala můžete se na nás obrátit.