Maximální počet exekucí na 1 dlužníka - kolik souběžných exekucí může maximálně běžet?

1 odpověď

Dobrý den,
kolik může být najednou uloženo exekucí na 1. fyzickou osobu. Nebo to není nějak omezeno?? Ptám se, jelikož v současné době mi byly uloženy 4 exekuce na mzdu.
Děkuji

Zdravím Vás, počet exekucí není omezen, záleží na oprávněných, kdy podají návrh na nařízení exekuce na majetek povinného. U exekuce na mzdu je to tak, že pokud je (jsou) exekučně vymáhány přednostní pohledávky (výživné, .) uspokojí se přednostně a z větší části než nepřednostní pohledávky. Jedná-li se o pohledávky nepřednostní, budou uspokojovány srážkami ze mzdy v tom pořadí jak byly jednotlivé exekuční příkazy doručeny Vašemu zaměstnavateli. Pro úplnost uvádím, že exekutoři, kteří jsou v pořadí, ale i ten první z nich můžou exekuci provádět více způsoby provedení exekuce (srážky ze mzdy, srážky z jiných příjmů, exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného, prodejem movitých věcí, prodejem nemovitosti). Nicméně jsou-li například dvě či více exekucí od stejného oprávněného je možné požádat příslušný exekutorský úřad o sloučení exekucí.