Dům prodaný v exekuční dražbě a přeplatek peněz - jak o něj požádat?

1 odpověď

Dobrý den.
Exekutor mi prodal v dražbě dům. Tedy jeho ideální polovinu, neboť jsem spolumajitelem. Pohledávka činila cca 25.000 Kč, prodáno bylo za 210.000 Kč.
Co bude se zbytkem částky a co čeká vlastníka druhé poloviny nemovitosti?
Děkuji.

Zdravím Vás, z kupní ceny bude nejprve uspokojena pohledávka oprávněného i s příslušenstvím, dále náklady právního zastoupení oprávněného, náklady a odměna exekutora. Zbytek peněz bude poukázán povinnému. Původní vlastník poloviny nemovitosti bude mít na nemovitosti stále svůj spoluvlastnický podíl id. ½, nicméně druhá polovina bude patřit vydražiteli, tj. novému majiteli nemovitosti. Původní vlastník id. ½ se tedy bude ohledně hospodaření a nakládání s nemovitostí po zápisu vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí domlouvat s nabyvatelem Vašeho bývalého spoluvlastnického podílu. Popřípadě mu může Váš bývalý spoluvlastník svůj spoluvlastnický podíl na nemovitosti prodat za cenu na které se dohodnou.