Exekuce platu, mzdy - kdo může být informován od zaměstnavatele?

1 odpověď

Dobrý den,
rád bych se zeptal jaká jsou pravidla při sdělování informace o probíhající exekuci mzdy zaměstnance. Kdo všechno v rámci společnosti může vědět o mé (zaměstnancovi) exekuci. Můžě vědět pouze vedení, nebo mzdová účetní? Nebo může být zděleno komukoliv? (nadřízený, spolupracovníci, atp.). Děkuji.

Zdravím Vás, exekuční příkaz k provádění srážek ze mzdy se doručuje zaměstnavateli. V případě obchodní společnosti (jednateli). Je otázkou, kdo převezme danou poštovní zásilku. Poštovní doručovatel, v případě, že jednatele nezastihne, může poštu odevzdat sekretářce, případně i jakémukoli zaměstnanci společnosti, který převzetí zásilky stvrdí svým podpisem a razítkem společnosti. Nicméně o exekuci zaměstnance ví jednatel, mzdová účetní, neboť ona provádí výpočet mzdy a srážky ze mzdy a dále je možné, že o ní ví i nadřízený zaměstnance, který má exekuci. Mám za to, že kolegové na stejné pozici by o exekuci vědět nemuseli, pokud by jim to nebylo „někým“ ze společnosti sděleno, popřípadě, pokud by jim to neřekl sám povinný.