Nezabavitelná částka v exekuci, nezabavitelné minimum a exekuce

1 odpověď

Chtěla bych vědět, jaká částka mi musí zůstat z důchodu, který činí 7 000 Kč a ze mzdy, která je 8500 Kč nezabavitelkou částku u důchodu.
Jsme já, manžel a 2 studující dcery.
Děkuji.

Zdravím Vás, nezabavitelná částka by ve Vašem případě měla činit 13.903,- Kč, a to v případě, že se exekuce týká nepřednostních pohledávek. V případě, že by se exekuce týkala přednostní pohledávky nezabavitelná částka by činila 12.303,- Kč. V případě, že by se exekuce týkala pohledávek přednostních i nepřednostních nezabavitelná částka by činila 12.306,- Kč. Tyto částky berte spíše jako orientační.