Odklad exekuce - jak se zaměstnavatel dozví že nemá strhávat plat, mzdu?

1 odpověď

Dekuji za odpoved (Host 1808 - http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce/questions/1808-odklad-exekuce-vyznam-fraze-exekutor-by-nemel-cinit-zadne-ukony-smerujici-k-provedeni-exekuce.html)
Píšete: "Po dobu odkladu exekuce Vám nebudou prováděny srážky ze mzdy, nebudou činěny kroky k prodeji nemovitosti v dražbě a současně by si exekutor neměl strhávat peníze z Vašeho účtu".
Jakým zpusobem se zaměstnavatel dozví že nemá provádět srážky ze mzdy v době odkladu exekuce, pokud budou exekuční příkazy dál v platnosti? Zaměstnavatel činí úkony pouze na základě pokynů exekutora který příkazy vydal.
Děkuji

Zdravím Vás, usnesení soudu o povolení odkladu exekuce bude doručeno i Vašemu zaměstnavateli právě proto, aby po dobu odkladu exekuce neprováděl srážky ze mzdy a poté co odklad skončí bude zaměstnavatel opět provádět srážky z Vaší mzdy, které bude poukazovat na exekutorem sdělené číslo účtu.