Dvojí exekuce na stejnou částku a exekutor JUDr. Marcel Smékal

1 odpověď

2014 jsem byl postižen exekučním příkazem Judr. Marcela Smékala na dluh u České spořitelny ve výši 154.664 Kč. Tato exekuce byla provedena na základě platebního rozkazu vystaveného okresním soudem ve Vyškově, proti kterému byl podán odpor. Náklady exekuce jsem uhradil i s příslušenstvím v březnu 2014. Nyní jsem obdržel další exekuční příkaz na stejnou částku, ale exekuční příkaz byl vystaven na základě rozsudku OS Vyškov.
Můžete mi prosím poradit jak mám postupovat?
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud byla exekuce nařízena na základě platebního rozkazu, proti kterému byl včas podán odpor, tak by to bylo přinejmenším zvláštní. Včas podaným odporem se platební rozkaz ruší a ve věci je nařízeno soudní jednání. Věc poté končí rozsudkem, který až poté co je pravomocný a vykonatelný moci stává se exekučním titulem a následně na jeho základě může být provedena exekuce. Takže je možné, že odpor nebyl podán včas. Nebo odpor byl podán včas a ve věci bylo rozhodnuto rozsudkem, který je nyní vykonáván. Popřípadě je možné, že oprávněný Česká spořitelna, a. s. vůči Vaší osobě uplatnila více pohledávek. Dále můžete jít ještě nahlédnout do obou soudních spisů na Okresní soud ve Vyškově, a to jak do spisu s platebním rozkazem, tak i do spisu s rozsudkem a okopírovat si z nich listiny. Jako účastník řízení máte právo nahlížet do spisu. V každém případě bude nejlepší kontaktovat soudního exekutora a zeptat se jej na obě exekuce. V případě, že by jedna byla uhrazena a druhou exekucí by byla vymáhána stejná povinnost bude nutné soudnímu exekutorovi zaslat listiny (doklady o platbách), které prokazují, že první exekuce byla uhrazena.