Exekuce jednatele v s.r.o. - hrozí exekuce majetku jednatele, s.r.o. nemá žádný majetek

1 odpověď

Dobrý den,
mám problém jsem jediným jednatelem ve společnosti s. r. o. firma se dostala do dluhu a hrozí exekuce, jelikož firma nemá a nikdy neměla majetek mám obavy aby nešli do mého bydliště, barák mám na hypotéku je možné, že i přesto by mohli exekuci vymáhat tímto způsobem? nebo právnická osoba neručí svým soukromým majetkem
Děkuji Z.

Zdravím Vás, pokud by se exekuce týkala obchodní společnosti, ve které jste i společníkem, tak mám za to, že tyto dluhy by byly exekučně vymáhány po této společnosti, tedy pokud máte zcela splacen svůj obchodní podíl. Pokud tomu tak je, mám za to, že by vykonavatel exekutora nejprve šel do sídla firmy a zabavoval by zde věci, případně by byl obstaven firemní účet a mohlo by dojít i k prodeji společnosti (obchodního podílu) v dražbě.