Exekuce v podmínce za trestný čin - pozastavení výkonu exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
za krádež jsem od soudu dostala podmínku, ve které mimo jiné mám poškozenému peněžní prostředky vrátit. Uběhly teprve 4 měsíce (12/2014-03/2015) a přišla na mě exekuce. U soudu mi řekli, že se mám obrátit na exekutora.
Je možné exekuci pozastavit, či se nějak bránit?
Děkuji

Zdravím Vás, nejlepší je kontaktovat příslušný exekutorský úřad, který exekuci provádí a zjistit jakou částku celkově dlužíte a eventuálně se zkusit dohodnout třeba na splátkách, které by pro Vás byly přijatelné. Splátky je dobré nabídnout raději nižší, protože při nedodržení splátkového kalendáře může exekutor neprodleně zahájit exekuci např. prodejem movitých věcí či jiným způsobem výkonu rozhodnutí. Exekuci je možné zrušit buď úhradou celé dlužné částky včetně příslušenství, nákladů právního zastoupení oprávněného, nákladů exekutora a jeho odměny. Dále je možné dosáhnout zastavení exekuce, a to pro nemajetnost povinného dle § 55 zákona č. 120/2001 Sb. , exekuční řád. K návrhu je však nutné doložit Vaše veškeré příjmy, z nichž bude vyplývat, že jste jako povinná nemajetná. Pokud však máte práci, je možné provést exekuci srážkami ze mzdy, je tedy možné, že v tomto případě by návrh na zastavení exekuce nejspíše neuspěl. Jen se zeptám víte jistě, že exekucí je vykonáván rozsudek, kterým Vám byla uložena podmínka? Pokud by tomu tak bylo tak Vám marně uplynula lhůta pro podání návrhu na obnovu řízení nebo žaloby pro zmatečnost.