Neoprávněná exekuce stavebního spoření a nevyplacení státního příspěvku - odškodnění od exekutora, státu?

1 odpověď

Dobrý den.
2011 mi byla provedena exekuce srážkou ze mzdy. Poslední srážka byla provedena 12.8.2011. Celková částka činila 18.000 Kč. To znamená, že částka byla vymožena a exekuce ukončena.
22.9.2011 mi bylo staženo ze stavebního spoření dalších 18.000 Kč. 12/2011 mi jedna částka ve výši 18.000 Kč, byla vrácena na účet.
2015 mi končí stavební spoření a při návštěvě banky a upřesnění kdy mi částka ze stavebního spoření bude vyplacena jsem zjistil, že nemám nárok na státní příspěvek, jelikož jsem měl exekuci na stavebním spoření. Tímto se ptám měl na to exekutor právo? Nedošlo k pochybení z jeho strany a tím pádem poškození mé osoby? Mám nárok na odškodnění od exekutora nebo státu?
Děkuji za odpověd. Příjemný den přeji.

Zdravím Vás, bohužel exekutor měl právo na úhradu exekucí vymáhané částky i z prostředků naspořených na stavebním spoření, jelikož se jedná o majetek povinného. Exekutor tak jednal v souladu se zákonem, neboť exekuci provedl formou přikázání pohledávky z účtu povinného naspořené v rámci stavebního spoření. Bohužel povinný tímto způsobem skutečně přichází o státní podporu.