Hrozba exekuce v bytě přítele, druha, partnera - čestné prohlášení o nevlastnictví věcí v nemovitosti přítele

1 odpověď

Dobrý večer.
Mám nařízenou exekuci strhávají si peníze z invalidního důchodu. U přítele v domku trávím dost času a nechci aby tam přišel exekutor zabavit majetek který není můj. Existuje nějaká smlouva nebo prohlášení že mě tam opravdu nic nepatří. Věci nelze doložit doklady jsou už dvacet let staré.
V jakém znění by dohoda nebo smlouva měla být.
Děkuji

Zdravím Vás, pokud má Váš přítel doklady, které jsou 20 let staré je možné vlastnictví k věcem doložit i těmito doklady, za předpokladu, že jsou čitelné. Ano, majetek přítele je možné ochránit, a to čestným prohlášením, kde přítel vymezí svůj majetek v bytě a toto čestné prohlášení opatří svým úředně ověřeným podpisem. Úřední ověření podpisu se provádí na obecních úřadech, na poště v rámci služby czech-point. Dále můžete s přítelem sepsat i dohodu, kde Vy prohlásíte, který majetek v bytě je Váš (např. osobní věcí - ošacení, .) a přítel současně prohlásí, který majetek je jeho (byt, vybavení bytu - je nutné specifikovat - kuchyňská linka, pračka, lednice, … ) a tuto dohodu oba opatříte úředně ověřenými podpisy. Závěrem uvádím, že v ust. § 321 - § 322 občanského soudního řádu (zákon č. 99/1963 Sb.) jsou uvedeny věci, které nelze zabavit (postihnout výkonem rozhodnutí prodejem movitých věcí).