Zaplacená exekuce - nová exekuce na stejný dluh jiným exekutorem

1 odpověď

na zaplacenou exekuci prisela nova exekuce s novim exekutorem ale na tu zaplacenou!!!

Zdravím Vás, tak to by být nemělo. Jediný případ kdy by to bylo možné by bylo v případě, že by první exekucí byla vymáhána pohledávka s příslušenstvím pro oprávněného a druhou exekucí by byly vymáhány náklady právního zastoupení oprávněného. Zde by byl oprávněný právní zástupce věřitele jehož pohledávka by byla uhrazena první exekucí. Doporučuji tedy ověřit jména oprávněných. Pokud by byla skutečně dvakrát vymáhána stejná pohledávka tak druhému exekutorovi napište, že jste vymáhanou pohledávku již uhradili a tuto skutečnost doložte exekučními příkazy prvého exekutora a zánikem k pověření exekuce prvého exekutora z důvodu vymožení celé dlužné částky. Druhý exekutor by měl následně tuto exekuci zastavit.