Exekuce rodičů - hrozí zabavení majetku dětem, potomkům, synovi, dceři?

1 odpověď

Dobrý den,
pokud bude na mé rodiče uvalena exekuce, může exekutor vymáhat částku i po mé osobě, jestliže rodiče nebudou mít dostatečné jmění na hrazení dlužné částky? Jsem zletilá a mám jinou adresu trvalého bydliště.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud bude prováděn výkon rozhodnutí (exekuce) na majetek Vašich rodičů, tak exekutor bude dlužnou částku včetně příslušenství vymáhat pouze po Vašich rodičích, neboť oni jsou povinní. Po Vás exekutor dluh rodičů vymáhat nebude, neboť nejste povinná. Jelikož máte jinou adresu trvalého pobytu než Vaši rodiče nehrozí Vám ani to, že by exekutor zabavoval Váš majetek. Nicméně není vyloučené, abyste například občas rodičům vypomohla nějakou finanční částkou na splácení jejich exekuce, ale to by byla Vaše dobrá vůle, nikoli povinnost.