Exekuce a kupní smlouva nedlužníka na věc - hrozí zabavení věci exekutorem? Je kupní smlouva dostatečný důkaz?

1 odpověď

Dobrý den,
moje matka má exekuce a protože o vše již přišla půjčil jsem ji starý počítač. Na tento počítač mám smlouvu o koupi od fyzické osoby. Tzn nemám k tomu fakturu ale jen smlouvu o prodeji mezi dvěma občany. Budu mi tato smlouva stačit při další návštěvě exekutora u mojí matky?
Děkuji za odpověď Tomáš

Zdravím Vás, v tomto případě by Vám tato smlouva o koupi počítače, na které jste uveden jako kupující měla stačit jako důkaz o tom, že počítač je Váš nikoli Vaší maminky a exekutor by jej tedy neměl při další návštěvě zabavit. Pokud by se tak přece jen stalo bylo by nutné podat návrh na vyškrtnutí věci (počítače) ze soupisu a k tomuto návrhu tuto smlouvu doložit. Tento návrh by bylo nutné podat do 30 dní ode dne návštěvy exekutorského vykonavatele, který by tento počítač zabavil.