Blokace, obstavení bankovního účtu exekutorem při řádném splácení vymáhaného dluhu

1 odpověď

Pěkný den,
slyšela jsem, že exekutor může blokovat účet až půl roku. Vše řádně splácím, jak srážkami ze mzdy, tak vším, co se objeví na účtu. Dluhy se tak velice rychle umořují. Co bude následovat pak? Potom se zahajuje nějaké nové řízení? Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že doba blokace účtu není nikde přesně upravena. Mám za to, že tomu tak může být až do úhrady pohledávky, včetně příslušenství a nákladů exekuce. Čím dříve bude pohledávka uhrazena tím rychleji bude účet odblokován. Z Vašeho dotazu není zcela zřejmé, zda se ptáte na to co se bude dít, když by ani přikázání pohledávky z účtu ani srážky ze mzdy nestačily k úhradě pohledávky tak by poté exekutor mohl pokračovat v exekuci například prodejem movitých věcí, kdy by pracovník exekutora navštívil povinného v místě jeho trvalého pobytu a tzv. by zde polepoval věci. Žádné nové řízení by se nezahajovalo jen by se exekuce prováděla jiným způsobem.