Exekuce nájemníka, podnájemníka - jak dokázat exekutorovi že se už vystěhoval?

1 odpověď

Dobrý den,
bydlíme čtyři muži v podnájmu v rodiném domě. Dům není veden jako ubytovna. Na spolubydlícího přišli exekutoři, kteří mu oblepili věci jen v jeho místnosti a odešli s tím že po spolubydlícím chtějí do určitého data dlužnou částku zaplatit. Ten bohužel nemá jak částku uhradit. Dalším naším krokem bylo vystěhování zmíněného spolubydlícího. Majitelka domu s ním sepsala dohodu o vystěhování. Jak postupovat při prokazování že tento člověk se zde již nezdržuje a docílit tím zabránit exekutorovi ke vstupu do domu? Jestli je to vůbec nějak možné? A jak je to s oblepenými věcmi spolubydlícího může si je vzít sebou při vystěhování nebo musí zůstat tam kde jsou? Předem děkuji za pomoc s tímto problémem.

Zdravím Vás, pokud je se spolubydlícím sepsána dohoda o vystěhování, je v ní jistě uvedeno i datum do kdy má dům opustit. Pokud tedy exekutoři dům navštíví v době, kdy tam ještě spolubydlící bude bydlet (tj. do doby než se má vystěhovat) mohou eventuálně odvést i jeho zabavené věci za účelem jejich exekučního prodeje. Pokud by však exekutoři přišli po datu, ke kterému se měl daný spolubydlící vystěhovat a majitelka domu nebo ostatní spolubydlící mu ukázali tuto dohodu mám za to, že by již do domu exekutor vstoupit neměl. Nicméně by Vás spolubydlící měl exekutorovi oznámit nové místo jeho pobytu. Polepené věci si s sebou může Váš spolubydlící vzít, nicméně by ještě před vystěhováním měl exekutorovi oznámit, kde se bude nově zdržovat a kde se budou nacházet polepené věci. Zde jen dodávám, že v ust. § 321 - § 322 zákona č. 99/1963 Sb. , občanský soudní řád jsou uvedeny věci, které exekutor nemůže zabavit. Pokud by se tak sstalo, nechť spolubydlící sepíše návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, a to do 30 dní ode dne, kdy mu byly věci zabaveny (polepeny).