Osobní bankrot, insolvence, oddlužení a dluhy v zahraničí - hrozí exekuce pro dluhy v zahraničí?

1 odpověď

Dobrý den,
pracoval jsem nějakou dobu v Německu a zůstaly tam po bývalé manželce nějaké dluhy.
Potom jsem se vrátil do Česka, tady jsem měl taky nějaké dluhy tak jsem požádal o osobní bankrot. Splácím dluhy v Česku, ale co prosím dělat z dluhy v Německu? Může na byt uvalena exekuce když jsem v osobním bankrotu?

Zdravím Vás, o dluzích v Německu jste měl připojit doklady k dokumentům, které jste přikládal k oddlužení. Mám za to, že i exekuce v Německu může probíhat pokud bude mít věřitel proti Vám pravomocný a vykonatelný exekuční titul, tj. nejčastěji rozhodnutí soudu, rozsudek, který Vám uloží uhradit věřiteli dlužnou částku i s příslušenstvím. Jinak by exekuce nebyla možná. Navíc by oprávněný z Německa musel podat návrh na nařízení exekuce na Váš majetek a současně by se v tomto případě muselo požádat české orgány o právní pomoc při vymáhání této pohledávky. Závěrem se zeptám, zda jste o Vašich dluzích v Německu informoval soud k němuž jste podával návrh na osobní bankrot. Možná bude lepší se v této věci obrátit i na kolegu, který se zabývá přímo insolvencí a osobním bankrotem,