Exekuce účtu přítele a zasílání platu, mzdy na bankovní účet přítelkyně dlužníka - hrozí exekuce i přítelkyni?

1 odpověď

Dobrý den,
můj přítel má zablokovaný účet, avšak zaměstnavatel požaduje vyplácení mzdy na bankovní účet. Vím, že na to nemá zákonný nárok, nicméně v dnešní míře nezaměstnanosti je vděčný za dobré pracovní uplatnění. Z tohoto důvodu si nechává zasílat výplatu na můj bankovní účet, já mu peníze každý měsíc předávám a o tomto činíme písemný záznam s podpisy. Ráda bych se zeptala, jestli může být postih (exekuce) uplatněn i vůči mému účtu či se tímto vystavuji nějakému nebezpečí.
Za odpověď předem děkuji.

Zdravím Vás, pokud si Váš přítel nechává zasílat mzdu na Vás účet mohlo by toto jednání být posouzeno jako trestný čin zkrácení věřitele. Exekuce na Váš účet by byla problematická, neboť Váš účet není účet povinného (Vašeho přítele). Zde uvádím, že žádný zákon zaměstnavateli nepřikazuje, aby zaměstnanci zasílal mzdu pouze na účet. Je tedy možné se ještě jednou zkusit se zaměstnavatelem dohodnout na zasílání mzdy složenkou.