Nižší spátka exekuce - hrozí exekuce polepených (obstavených) věcí, mobiliáře dlužníka (povinného)?

1 odpověď

DOBRY DEN.
MAM DOTAZ. VOLAL MI EXEKUTOR A PRIPOMINAL SPLATKU 3000 KC DO KONCE MESICE.
PLATIM KAZDY MESIC ŘADNE. (VLASTNE JE PRAVDA, ZE SEM S JEDNOU SPLATKOU POZADU A TED TO MAM DO KONCE MESICE DOPLATIT).
MOHU POSLAT TREBA 100 KC, ANICHZ BYCH SE MUSELA BAT EXEKUTORA?
DOSTALA SEM SE DO PROBLEMU A NEMAM SANCI CASTKU VCAS SEHNAT.
MUZE EXEKUTOR PO TEL. RICT, ZE POKUD TO NESEZENU, OKAMZITE PRIJEDE A POZBIRA POLEPENE VECI? MUZE TO?
MOC SE EXEKUTORU BOJIM. NEVIM CO MUZU A CO NE.
PROSIM O ODPOVED. DEKUJI

Zdravím Vás, pokud máte dohodnuté splátky a jste se splátkou v prodlení doporučuji Vám exekutorovi zaslat tolik korun kolik je ve Vašich možnostech. Nicméně zde upozorňuji i na skutečnost, že exekutor může v tomto případě (tedy v případě prodlení se splátkou) přikročit i k exekuci na majetek povinného. Takže nejlepším řešením je zaslat peníze a poté zavolat na příslušný exekutorský úřad a zkusit se s nimi rozumně dohodnout. Popřípadě zkusit si opatřit částku rovnou splátce a tuto zaslat exekutorovi. Zkusila bych si půjčit primárně od rodinných příslušníků, kterým věříte, pokud to nebude možné na nebankovní společnosti bych se neobracela a raději bych exekutorovi poslala méně peněz.