Exekuce na plat, mzdu - špatně vypočtené nezabavitelné minimum účtárnou zaměstnavatele, co dělat?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat jako manželka povinného. Tento měsíc (únor 2015) mi však v účtárně při výpočtu nezabavitelného minima zapomněli přičíst nezabavitelnou částku na manžela i na vyživované dítě. Tudíž poslali exekutorovi větší částku, než mu náležela. Bohužel pro mne je tato částka opravdu vysoká a vznikly mi tím další komplikace. Je možné, aby můj zaměstnavatel poslal exekutorovi v následujícím měsíci o tuto částku méně? Nebo jakým způsobem mám postupovat? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zde bych se primárně zkusila dohodnout se zaměstnavatel (pracovnicemi účtárny), neboť zaměstnavatel posílá srážky exekutorovi. Zaměstnavatel o svém omylu při výpočtu mzdy uvědomí exekutora a současně by se poté v součinnosti s příslušným exekutorským úřadem mělo najít vhodné řešení této situace, a to buď, že Vám exekutorský úřad tento "přeplatek" vrátí a nebo, že příští měsíc dostanete částku mzdy o tento přeplatek vyšší.