Zástavní pravo soudcovské a svévolné navýšení částky zástavcem

1 odpověď

Bylo vydáno usnesení o zřízení soudcovského zástavního práva k nemovitosti na 39.000 Kč s přísl. Tj. 50.000 Kč vč příslušenství.
Je možné aby při vyplacení zástavy dle tohoto usnesení si zastávce řekl o 20.000 Kč víc (tj. celkem 70.000 Kč) než je celková suma stanovená dle tohoto Usnesení?

Zdravím Vás, ano to možné je, zde však záleží na smlouvě, která byla uzavřena mezi Vámi a zástavním věřitelem. Dále je i možné, že těch 20.000,- Kč navíc jsou například náklady právního zastoupení před soudem, který na základě smlouvy soudcovské zástavní právo zřídil.