Exekuce občanského sdružení - krajský úřad vyplatil dotaci EU a sdružení nesplnilo požadavky na proinvestování

1 odpověď

Jako občanské sdružení nezisková organizace jsme od Krajského úřadu z fondů EU dostali dotaci ve výši cca 500.000 Kč na financování určitého projektu. V průběhu realizace krajský úřad zjistil, že nesplňujeme veškeré podmínky přidělení peněz a bylo doporučeno veškeré prostředky vrátit. Ty však byly proinvestovány a to řádně a prokazatelně, takže stav našeho účtu je nula, navíc ještě dlužíme VZP a sociálce cca 10.000 Kč. Odvolání na ministerstvo bylo zamítnuto. Vůbec nevíme, jak se máme nyní zachovat - hrozí nám tedy jako občanskému sdružení exekuce?
Moc děkuji Josef

Zdravím Vás, zde bude nutné shromáždit veškeré důkazy a doklady o tom, že dotace byla čerpána řádně a na účel a projekt na jaký byla poskytnuta. S těmito listinnými podklady bude nejvhodnější obrátit se na advokáta, který Vás bude následně zastupovat, a to jak v jednání s poskytovatelem dotace, tak i v případě soudního řízení o úhradu prostředků, které máte dle rozhodnutí ministerstva vrátit. Váš dotaz se netýká přímo výkonu rozhodnutí (exekuce) tak jej můžete zkusit položit i jinému kolegovi, kolegyni, která se zabývá problematikou dotací či daní.