Exekuce na syna, dceru s trvalým bydlištěm, pobytem v bytě rodičů - hrozí zabavení majetku rodičů?

1 odpověď

Dobrý den, 30letý syn, který bydlí s námi - rodiči - v rodinném domku a má u nás trvalé bydliště. Bydlíme tu s manželem a s mou 80ti letou matkou. Syn má bohužel exekuci. V domě mimo osobních věcí nic nevlastní. Máme nějakou možnost ochránit náš majetek?
Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, sepište dohodu, kde uvedete, které z věcí v domě patří synovi. Tuto dohodu opatřete úředně ověřenými podpisy. Podpisy se ověřují na obecním či městském úřadě, dále i na poštách v rámci služby czech-point. Dále je vhodné, abyste dohledali doklady, které osvědčují, že zařízení a vybavení domu jsou Vaše. Mám na mysli faktury, záruční listy. U věcí, které jsou starší, například i fotografii z doby před vznikem vymáhané pohledávky. Jen uvádím, že k exekuci prodejem movitých věcí dojít může, ale nemusí, to záleží na exekutorovi jaký způsob výkonu rozhodnutí (exekuce) v daném případě zvolí. Pokud by se exekutor rozhodl pro exekuci prodejem movitých věcí a byly by polepeny i Vaše věci je možné, a to do 30 dní od polepení podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. K návrhu je však nutné připojit i listiny, které by dokazovaly, že byly zabaveny Vaše věci a nikoli věci Vašeho syna. To jsou právě ty faktury, záruční listy, případně i kupní či darovací smlouvy, případně i fotografie.