Exekuce na rodiče - je ohrožen majetek syna, dcery, potomka s trvalým bydlištěm, trvalým pobytem?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat zda mi něco hrozí, když mám trvalé bydliště u rodiče, kterému hrozí exekuce? Nebo je lepší tam trvalé bydliště nemít? Mám tam jen pár osobních věcí.
Děkuji mnohokrát za odpověď.

Zdravím Vás, můžete s rodičem u kterého žijete sepsat dohodu, ve které uvedete jaké věci Vám patří. Tuto dohodu opatřete úředně ověřenými podpisy. Dále je vhodné mít od svých věcí doklady, jimiž byste prokázala vlastnické právo, např. , faktury, záruční listy.
Zde pouze dodávám, že exekuce prodejem movitých věcí je jen jeden z mnoha způsobů výkonu rozhodnutí (exekuce). Pokud rodič, kterému hrozí exekuce má zaměstnání, nebo jiný stálý příjem bude se exekuce provádět srážkami z příjmů, dále je možné, že bude i exekuce provedena přikázáním pohledávky z účtu povinného. Nicméně exekutor může provádět exekuci i více způsoby najednou. Takže, zde záleží čistě na Vás, zda změníte trvalé bydliště či nikoli.