Sloučení více exekucí od jednoho exekutora - snaha vyhnout se několika nákladům exekuce, exekučního řízení

1 odpověď

Dobrý den
manžel dostal 5x dopis od stejného exekutora - dluh u dopravního podniku. Všechny částky na 15000 Kč je možné je sloučit a neplatit tak 5x odměnu jednomu exekutorovi?
Děkuji snad jsem to napsala srozumitelně.

Zdravím Vás, ano v tomto případě si požádejte, a to podle § 37 odst. 4 zákona č. 120/2001 Sb. , exekuční řád o sloučení exekucí. Tento postup je možný od 1.1.2013 a i v minulosti se exekuce od jednoho oprávněného proti jednomu povinnému slučovaly. Takže bych o sloučení exekucí požádala, neboť by takto došlo k výraznému snížení nákladů a odměny exekutora.