Manželé spolu dlouhodobě (více než 10 let) nežijí - odpovědnost za dluhy, vliv na exekuci

1 odpověď

Dobrý den,
nařízena exekuce na mzdu manžela. Dlužníkem byla manželka, která již 15 let nežila ve společné domácnosti s manželem. Měli podanou žádost o rozvod. Manželka (dlužník) náhle zemřela. Má exekutor právo exekuci dále vymáhat (srážkami ze mzdy manžela). V dědickém řízení neměl manžel co zdědit. Manželka žila v azylovém domě. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, tím, že byli manželé může exekuce pokračovat srážkami ze mzdy manžela. Manžel je totiž účastníkem řízení, a to jako manžel povinného. Nicméně v tomto případě je možné, že oprávněný podá návrh na zastavení exekuce z důvodu úmrtí povinné. To však záleží na oprávněném a Vás by o zastavení exekuce na majetek zesnulé manželky informoval exekutor.