Návrh na odklad exekuce - do kolika dnů musí exekutor odpovědět, reagovat na návrh dlužníka?

1 odpověď

Dobrý den podala jsem návrh na odklad exekuce, ale je to 14 dní. Exekutor nereaguje, co mám dělat?

Zdravím Vás, musíte vydržet, exekutor pravděpodobně postupoval podle § 54 odst. 7 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.). Kde je výslovně uvedeno, že nevyhoví-li exekutor návrhu na odklad exekuce do 7 dnů, postoupí jej společně s exekučním spisem k rozhodnutí exekučnímu soudu, který o něm rozhodne bez zbytečného odkladu, nejpozději do 15 dnů. Takže bych ještě vydržela.