Exekuce věcí v pronajatém pokoji - jak dokázat že věci nejsou dlužníka, ale majitele bytu (pokoje)?

1 odpověď

Dobrý den. Hrozí mi exekuce. Co dělat v případě že mám pronajatý pokoj i se zařízením jak dokázat že nic není moje jde to ošetřit nájemní smlouvou? Děkuji

Zdravím Vás, ano stačí, aby v nájemní smlouvě bylo, že veškeré vybavení bytu (pokoje) je vlastnictví pronajímatele. Dále je možné uzavřít dohodu s pronajímatelem, o tom, že veškeré vybavení bytu (pokoje) je jeho. Tuto dohodu opatřete úředně ověřenými podpisy. Dále je vhodné, aby pronajímatel měl k věcem v bytě pokoji doklady, které prokazuji, že věci jsou jeho.