Elektronický platební rozkaz - jak ho zaplatit?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o vysvětlení, jak správně postupovat ve věci zaplacení elektronického platebního rozkazu?

Zdravím Vás, pokud chcete uhradit částku, jejíž úhradu Vám ukládá elektronický platební rozkaz tak kontaktujte právního zástupce protistrany, aby Vám sdělil číslo účtu na který máte hradit náklady právního zastoupení a dále i číslo účtu, na který máte hradit jistinu a příslušenství. Současně jej požádejte o vyčíslení dlužné částky i s příslušenstvím k určitému dni, který nastane, např. k 9.2.2015 a jakmile budete tyto platební údaje mít tak vše uhraďte o úhradě si však ponechte doklad (lístek z bankomatu, výpisy z účtu). Popřípadě proti elektronickému platebnímu rozkazu lze v zákonné lhůtě podat odpor, platební rozkaz se zruší a ve věci bude nařízeno jednání. To povede k dalšímu navyšování nákladů.