Exekuce rodiče - rodič jezdí na návštěvu k potomkovi, hrozí exekuce věcí v bytě, domě potomka?

3 odpovědi

Dobrý den,
Moje mamka má dluhy a exekuce. Každý měsíc nějaký dluh nebo exekuce vyjde najevo. Nevím kolik jich může ještě být. Jednu exekuci již platí a další je v řešení.
Mamka ke mě domu jezdí na celý víkend.
Mohou ke mě do baráku přijít exekutoři a sebrat věci?
Moc děkuji za odpověď

Zdravím Vás, to že k Vám domů přijdou exekutoři a budou zabavovat věci je málo pravděpodobné, nicméně není to zcela vyloučené. Exekutor v případě, že se u Vaší maminky rozhodne k provedení exekuce prodejem movitých věcí, půjde jako první do místa jejího trvalého bydliště a zde bude zabavovat polepovat věci. Pokud by se vykonavatel dozvěděl o tom, že Vaše maminka k Vám jezdí na víkendy, není vyloučené, že by se u Vás také zastavil. V tomto případě tedy doporučuji mít na zařízení bytu doklady dokazující, že jste jejich vlastníkem. Dále je možné uzavřít dohodu s maminkou, o tom, že veškeré vybavení bytu je Vaše. Tuto dohodu opatřete úředně ověřenými podpisy.

Moc děkuji.

Není zač. S pozdravem a přáním krásného dne